יש לנו ברק בעיניים!

יש לנו ברק בעיניים!

וולוז

יום עיון מלחמת חרבות ברזל – כנס מגדים מחטים

זכינו לארח אירוע חסר תקדים במרכז מורשת הגבורה וההנצחה של חטיבה 188, יום עיון ראשון בסימן מלחמת “חרב הברזל”. המפגש ההיסטורי הזה איגד עשרות מוותיקי החטיבה שלנו מג”דים ומח”טים עבר לאורך דורות, כדי להתחבר, לשתף ולהרהר במורשת המשותפת שלנו.
לראשונה, הסמינר כלל גם מפקדים עבר מגדוד 605, וזהו רגע משמעותי בהיסטוריה שלנו. האירוע הזה שימש עבורנו בעמותה כהרצה ראשונה של המרכז החדש שהוקם על ידינו, אבן דרך שציפינו לה בקוצר רוח.
פתחנו את היום עם קביעת מזוזה יחד עם אלי קצין ממייסדי העמותה ואחיו של בני קצין ז”ל שנהרג במלחמת יום הכיפורים.
לאחר סיור קצר במרכז התכנסנו לאודיטוריום וקיבלנו סקירה מקיפה מאת מפקד חטיבה 188, אלוף-משנה אור וולזנסקי, שהעמיק באירועי פרק עזה של מלחמת חרבות ברזל ובהכנות לאתגרים שצפויים לנו. אלוף סער צור, מפקד הגייס הצפוני (מגד 74בעברו) , שיתף תובנות לגבי ההכנות העתידיות, בעוד רועי שפושניק, יו”ר עמותת ברק, עדכן אותנו בפעילויות הנוכחיות של הארגון.
תת-אלוף אוהד מאור, קצין השריון הראשי שלנו, דן בפעילויות החיל, והכין את הקרקע לפאנל דיון עם כל הגדודים הסדירים כולל מגד היחסמ שלנו (הפזמניק). איתי בלומנטל, הכתב הצבאי של ערוץ 11, ניהל את הפאנל בצורה מומחית, והנחה דיון עמוק ומשמעותי של תבונות תחושות ורשמים ממה שעבר ועובר על המפקדים המדהימים שלנו.
סיימנו את היום עם הנחת אבן פינה לסלע הרעות, סלע הרעות יהווה עדות זיכרון והנצחה זכר חללי הצק”ח שנפלו במסגרת הפעילות עם החטיבה.
את האירוע כולו הנחה רונן וודלינגר שאמון על תיעוד וכתיבת ספר מלחמת חרבות ברזל.
שום דבר מזה לא היה אפשרי ללא שיתוף הפעולה המדהים והמסירות של יחידות הלוגיסטיקה והאספקה של החטיבה שלנו, אנשי החינוך וההדרכה וצוות מטה חטיבה ומפקדת המחנה יחד עם מדור נפגעים. העבודה הקשה והמחויבות שלהם הבטיחו את הצלחת יום העיון, ועל כך אנו אסירי תודה.
עזבנו את היום עיון בתחושה של השראה ואנרגיה, מוכנים להתמודד עם העתיד עם הכוח והאומץ שמגדירים את חטיבה 188. המפגש הזה לא היה רק יום עיון; הוא היה אישור מחדש של הרוח הבלתי שבירה שלנו וחגיגה של המורשת המשותפת שלנו. תודה לכל מי שהשתתף ותרם להפיכת האירוע הזה לבלתי נשכח. בואו נמשיך לכבד את העבר שלנו כשאנחנו צועדים בביטחון לעבר העתיד, יחד עם המון ברק בעיניים!
קרדיט לצלמים – אילן לורנצי ומיכאל גלעדי/ פלאש90 Michael Giladi

שיתוף

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן